Sales Category:Tender
No.1382669 SUMITOMO FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:23times
- Time left: 12day+05:59:07
| Stock No. | No.1382669 |
|---|---|
| Maker | SUMITOMO |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 53-FB35PE-DUAL |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 07/2017 |
| Mileage | 13016hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | FUKUOKA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 430 cm |
| Width | 140 cm |
| Height | 280 cm |
| Unit Weight | 6890 kg |
| Maximum Loading Weight | 3050 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4025 mm |
Remarks:
The lever is not working.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Chassis number on frame: cannot be confirmed
Cargo handling: Mast failure