Sales Category:ASK
No.1383538 CAT EXCAVATOR
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:45times
| Stock No. | No.1383538 |
|---|---|
| Maker | CAT |
| Model | EXCAVATOR |
| Body Type | Hydraulic Excavator |
| Type | 330C |
| Manufacture Year | - |
| Mileage | 18885hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
- |
| Due in Place | Specified address |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 1114 cm |
| Width | 334 cm |
| Height | 373 cm |
| Unit Weight | 35100 kg |
Remarks:
There are no faulty parts.
Although a controller error is displayed on the monitor, the machine is still operating without any issues in daily use.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.