Sales Category:Stock
No.1375221 KAWASAKI HEAVY INDUSTRIES WHEEL LOADER
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 4,350,000 Yen (USD27,845)
- Total Price: -
- Viewed:8times
| Stock No. | No.1375221 |
|---|---|
| Maker | KAWASAKI HEAVY INDUSTRIES |
| Model | WHEEL LOADER |
| Body Type | Wheel loader |
| Type | 60ZV-2 |
| Manufacture Year | 2011 |
| Mileage | 9701hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 710 cm |
| Width | 240 cm |
| Height | 320 cm |
| Unit Weight | 9084 kg |
Remarks:
Backet Cylinder:Oil leaking
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.