No.1375128 AUDI S4 AVANT
- Damaged
- Current Price: 0 Yen (USD0)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:55times
- Time left: 3day+18:50:56
| Stock No. | No.1375128 |
|---|---|
| Maker | AUDI |
| Model | S4 AVANT |
| Grade | unknown |
| Body Type | Wagon |
| First Registration | 03/2021 |
| Type | 不明 |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 3000 cc |
| Engine Type | DEWB-国[05]557 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 93512km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Red |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Other Factor(s) |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Driveable |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | - | Roof | - |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | - | Right Front Door | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | - | Right Rear Door | - |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | - | Rear Glass | - |
| Trunk | - | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | Available |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
16,040Yen |
| Length | 477 cm |
| Width | 184 cm |
| Height | 141 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1910 kg |
| Gross Unit Weight | 2185 kg |
Remarks:
Note: This vehicle is currently under purchase negotiation with the supplier, so it cannot be purchased immediately.
(Customers who win first place will have the right to purchase, and will purchase as soon as the stock is decided.)
We will inform you the result of purchase negotiation About 1 month after the auction.
If the purchase is not decided, Tau Points (5000P) will be awarded.
An offer cannot be withdrawn.If cancelled, your ID will be suspended for at least one week.
※Delivery of the products and documents may take approximately one month after the purchasing decision is made.
_________________________________________
[AdBlue System Malfunction]
When the AdBlue tank, computer, and other components are replaced, a system failure occurs, and even after refilling the AdBlue, the vehicle does not recognize it, and the remaining mileage is not reflected. Since the vehicle will become inoperable once the AdBlue supply runs out, the entire AdBlue system needs to be replaced.