No.1371997 TOYOTA DYNA (CRANE)
- Used
- Suggested Price: 1,500,000 Yen (USD9,601)
- Total Price: -
- Viewed:20times
- Time left: 4day+16:17:09
| Stock No. | No.1371997 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | DYNA (CRANE) |
| Grade | - |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 02/2000 |
| Type | KK-XZU420 |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 5307 cc |
| Engine Type | J05C |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 302090km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 3 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | NA |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SENDAI TRUCK SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
6,690Yen |
| Length | 682 cm |
| Width | 220 cm |
| Height | 275 cm |
| Maximum Loading Weight | 3450 kg |
| Unit Weight | 4380 kg |
| Gross Unit Weight | 7995 kg |
| Damage Details | R |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Front right clearance lamp is broken.
Rust and corrosion on the frame and body
There is a sheet burnt hole due to tobacco
Shift knob not available.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Vehicles higher than 258 cm or wider than 230cm cannot fit in container. Some few vehicles may not be eligible for shipping. Please refer to sales department in case.
Before you bid, please ask inland delivery, shipping expense and ocean freight to our sales section.





