Sales Category:auction
No.1383193 AUDI A4
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 100,000 Yen (USD636)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:101times
- Time left: 1day+00:38:28
| Stock No. | No.1383193 |
|---|---|
| Maker | AUDI |
| Model | A4 |
| Grade | unknown |
| Body Type | Sedan |
| First Registration | 09/2021 |
| Type | 3DA-8WDETF |
| Specification No | 19987 |
| Classification No. (TDN) | 0012 |
| Displacement | 1960 cc |
| Engine Type | DET |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 23329km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Black |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | - |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | Scratch |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | - | Rear Glass | - |
| Trunk | - | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | Finished | Curtain(Driver Side) | Finished |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | CHIGASAKI TEMP SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
15,780Yen |
| Length | 477 cm |
| Width | 184 cm |
| Height | 141 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1660 kg |
| Gross Unit Weight | 1935 kg |
Remarks:
Engine broken /damaged
Can not pick up car at this SC. If you receive the car in Japan, please specify the delivery place.
Battery completely discharged
Animal hair and smell in the car
There are places where the lining (interior) removed.