Sales Category:Tender
No.1383092 TOYOTA FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,300,000 Yen (USD8,233)
- Total Price: -
- Viewed:70times
- Time left: 11day+03:10:27
| Stock No. | No.1383092 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 02-8FDJ35 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 08/2020 |
| Mileage | 7283hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | HINGED |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | AICHI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 406 cm |
| Width | 133 cm |
| Height | 278 cm |
| Unit Weight | 5310 kg |
| Maximum Loading Weight | 2730 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
The cylinder of the hinged attachment has been removed.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.