Sales Category:Tender
No.1369236 TOYOTA FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 800,000 Yen (USD5,066)
- Total Price: -
- Viewed:58times
- Time left: 11day+03:11:26
| Stock No. | No.1369236 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 8FD25 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 12/2010 |
| Mileage | 13062hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 380 cm |
| Width | 120 cm |
| Height | 230 cm |
| Unit Weight | 3580 kg |
| Maximum Loading Weight | 2500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
The gear lever for speed change and forward/reverse won't engage.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.