Sales Category:Tender
No.1381675 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 140,000 Yen (USD891)
- Total Price: -
- Viewed:30times
- Time left: 12day+00:20:12
| Stock No. | No.1381675 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Triple mast) |
| Type | FBRAW15-85BC-500M |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 2024 |
| Mileage | unknown |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | AICHI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 235 cm |
| Width | 121 cm |
| Height | 227 cm |
| Unit Weight | 2555 kg |
| Maximum Loading Weight | 1500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 5000 mm |
Remarks:
BATTERY CHARGER,BATTERY RAIL
There is an oil leak near the motor.
The motor cover is detached.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Operation cannot be checked due to power failure