Sales Category:Tender
No.1382746 UNICARRIERS FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 560,000 Yen (USD3,565)
- Total Price: -
- Viewed:25times
- Time left: 12day+05:57:54
| Stock No. | No.1382746 |
|---|---|
| Maker | UNICARRIERS |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Triple mast) |
| Type | FB25-8 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 06/2018 |
| Mileage | 13177hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE,SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 328 cm |
| Width | 121 cm |
| Height | 242 cm |
| Unit Weight | 4350 kg |
| Maximum Loading Weight | 1200 kg |
| Maximum Lifting Hight | 5500 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.