No.1383299 HINO RANGER (WING BODY)
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 50,000 Yen (USD318)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:8times
- Time left: 9day+14:00:48
| Stock No. | No.1383299 |
|---|---|
| Maker | HINO |
| Model | RANGER (WING BODY) |
| Grade | - |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 07/2013 |
| Type | TKG-FD9JLAG |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 5120 cc |
| Engine Type | J05E |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 516676km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 2 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NA | Front Glass | Scratch |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | Scratch |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | Scratch |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Scratch | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | NA | Rear Glass | - |
| Trunk | NA | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | NIIGATA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
10,400Yen |
| Length | 863 cm |
| Width | 249 cm |
| Height | 350 cm |
| Maximum Loading Weight | 2350 kg |
| Unit Weight | 5530 kg |
| Gross Unit Weight | 7990 kg |
Remarks:
Fuel tank cap missing.
Rear view camera equipped.
Vehicles registered for making profit by transporting.
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Seat torn/hole
The lower body part is rusty.
Rust and corrosion on the frame and body
Document delivery will take at least 3 weeks from the time of confirming full payment.
Vehicles higher than 258 cm or wider than 230cm cannot fit in container. Some few vehicles may not be eligible for shipping. Please refer to sales department in case.
Before you bid, please ask inland delivery, shipping expense and ocean freight to our sales section.