Sales Category:Tender
No.1372445 MITSUBISHI FUSO CANTER GUTS (BOX BODY)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 350,000 Yen (USD2,240)
- Total Price: -
- Viewed:13times
- Time left: 4day+16:05:24
| Stock No. | No.1372445 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI FUSO |
| Model | CANTER GUTS (BOX BODY) |
| Grade | - |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 08/2006 |
| Type | PA-FD70BB |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 2970 cc |
| Engine Type | 4M42 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 101089km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Other |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 3 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SENDAI TRUCK SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
8,930Yen |
| Length | 473 cm |
| Width | 182 cm |
| Height | 232 cm |
| Maximum Loading Weight | 1150 kg |
| Unit Weight | 2590 kg |
| Gross Unit Weight | 3905 kg |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Sometimes the engine is difficult to start.
Antenna Broken
Repainted(Changed).
Rust and corrosion on the frame and body
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.





