No.1382816 TOYOTA HARRIER HYBRID
- Damaged
- Current Price: 100,000 Yen (USD646)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:79times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1382816 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | HARRIER HYBRID |
| Grade | PREMIUM ADVANCED PACKAGE |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 05/2014 |
| Type | DAA-AVU65W |
| Specification No | 17658 |
| Classification No. (TDN) | 3 |
| Displacement | 2500 cc |
| Engine Type | 2AR-2JM-2FM |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 139134km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Suspension,Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front,Right |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | - |
| Left Headlight | - | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | - | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | - | Right Rear Door | - |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | - | Rear Glass | - |
| Trunk | - | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | MATSUMOTO SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
12,550Yen |
| Length | 472 cm |
| Width | 183 cm |
| Height | 169 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1800 kg |
| Gross Unit Weight | 2075 kg |
Remarks:
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Trailer truck can not enter in this service center.
Documents delivery will take 3 weeks or more.
Consigned sale. Documents will be sent around 1 week later after payment is confirmed.
Next-day pickup reservation is not available at this yard. Please make a reservation for a date three business days later.
Steering failure