No.1384337 NISSAN DATSUN TRUCK
- Used
- Current Price: 2,000 Yen (USD12)
- Total Price: -
- No. of Bidder:2 Viewed:70times
- Time left: 6day+00:15:47
| Stock No. | No.1384337 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | DATSUN TRUCK |
| Grade | unknown |
| Body Type | Truck |
| First Registration | 09/1992 |
| Type | T-GD21 |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 1620 cc |
| Engine Type | NA16 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 13454km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Blue |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 3 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | NA |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | NA |
|---|---|---|---|
| P/W | NA | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
5,840Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 165 cm |
| Height | 160 cm |
| Maximum Loading Weight | 1000 kg |
| Unit Weight | 1270 kg |
| Gross Unit Weight | 2435 kg |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Note: This vehicle is currently under purchase negotiation with the supplier, so it cannot be purchased immediately.
(Customers who win first place will have the right to purchase, and will purchase as soon as the stock is decided.)
We will inform you the result of purchase negotiation About 1 month after the auction.
If the purchase is not decided, Tau Points (5000P) will be awarded.
An offer cannot be withdrawn.If cancelled, your ID will be suspended for at least one week.
※Delivery of the products and documents may take approximately one month after the purchasing decision is made.
_________________________________________
Signboards on both side cargo bed sections.
Hood faded, multiple dents on left side.
Interior column upper panel detached, no door speakers on both sides.
Tires are studless at inspection, but may be changed back to summer tires at purchase confirmation.





