Sales Category:auction
No.1388715 TOYOTA PROBOX VAN
- Used
- It is a limited edition selling item.
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 50,000 Yen (USD319)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:23times
- Time left: 3day+18:45:55
| Stock No. | No.1388715 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | PROBOX VAN |
| Grade | GL |
| Body Type | Bonnet Van |
| First Registration | 05/2016 |
| Type | DBE-NCP160V改 |
| Specification No | 17825 |
| Classification No. (TDN) | 3 |
| Displacement | 1490 cc |
| Engine Type | 1NZ |
| Fuel | Other |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 11428km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KASHIWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
7,440Yen |
| Length | 424 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 152 cm |
| Maximum Loading Weight | 350 kg |
| Unit Weight | 1200 kg |
| Gross Unit Weight | 1660 kg |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
ATTENTION : Exportation by TAU only. Please do not sell this car in JAPAN, Please do not export by yourself.
You can place bids for this ONLY if you agree to use TAU EXPORT service. Our service, however, doesn't cover all destinations, so please contact us in advance.
Fuel: Gasoline and CNG
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Rear view camera equipped.
Export to Russia is not possible.





