No.1375084 NISSAN CARAVAN BUS
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 50,000 Yen (USD320)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:54times
- Time left: 3day+02:12:47
| Stock No. | No.1375084 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | CARAVAN BUS |
| Grade | - |
| Body Type | Bus |
| First Registration | 03/2024 |
| Type | 3BF-DS8E26 |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 2480 cc |
| Engine Type | QR25 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 13859km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Other |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 21 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| Oil Pan | NG, OIL-LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NA | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | NG |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Dent | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Dent | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | Dent | Right B Pillar | Dent |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | Scratch | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Dent | Rear Glass | - |
| Trunk | Dent | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Automatic Door | None | ||
| Due in Place | SAGAMIHARA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
11,690Yen |
| Length | 523 cm |
| Width | 188 cm |
| Height | 228 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
Remarks:
21-passenger nursery school bus.
Seating capacity: 4+21/1.5 persons.
Rain water infiltration.
Repainted(Changed).
Key stuck in key cylinder
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Document delivery will take at least 3 weeks from the time of confirming full payment.
There are places where the lining (interior) removed.
The seat belts are emergency locked.
Check lamp is on
Animal hair and smell in the car