Sales Category:Tender
No.1373095 KOMATSU FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,800,000 Yen (USD11,522)
- Total Price: -
- Viewed:52times
- Time left: 3day+11:23:11
| Stock No. | No.1373095 |
|---|---|
| Maker | KOMATSU |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FH45-1 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 10/2014 |
| Mileage | 6621hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 548 cm |
| Width | 189 cm |
| Height | 294 cm |
| Unit Weight | 7820 kg |
| Maximum Loading Weight | 4250 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4500 mm |
Remarks:
Battery is corroded.
If you disconnect the jump starter cables, the engine will stop within 1-2 minutes.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Battery: Dead battery
Battery: Operation confirmed with jump starter
Motion: Side brake no good/failure
Caution light (sound) available