Sales Category:auction
No.1387321 NISSAN NV350CARAVAN VAN
- Used
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 200,000 Yen (USD1,277)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:45times
- Time left: 1day+01:39:18
| Stock No. | No.1387321 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | NV350CARAVAN VAN |
| Grade | DX (low floor, 6-seater) |
| Body Type | Cab Van |
| First Registration | 11/2013 |
| Type | LDF-VW6E26 |
| Specification No | 17306 |
| Classification No. (TDN) | 0051 |
| Displacement | 2480 cc |
| Engine Type | YD25 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 247882km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 3 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | HACHINOHE SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,160Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 199 cm |
| Maximum Loading Weight | 1000 kg |
| Unit Weight | 2030 kg |
| Gross Unit Weight | 3195 kg |
| Damage Details | 3 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Drivable but please note we cannot guarantee driven on public roads because it's not maintained.
No repair history.





