Sales Category:auction
No.1387936 TOYOTA CROWN
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 250,000 Yen (USD1,597)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:35times
- Time left: 1day+14:23:27
| Stock No. | No.1387936 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | CROWN |
| Grade | ROYAL SALOON |
| Body Type | Hardtop |
| First Registration | 11/2015 |
| Type | DAA-AWS210 |
| Specification No | 17493 |
| Classification No. (TDN) | 33 |
| Displacement | 2490 cc |
| Engine Type | 2AR-1KM |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 151516km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Other |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | Available |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | OKAYAMA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | 05/2027 |
| Recycling Fee
|
12,710Yen |
| Length | 489 cm |
| Width | 180 cm |
| Height | 146 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1650 kg |
| Gross Unit Weight | 1925 kg |
| Damage Details | R |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Consigned sale. Documents will be sent around 1 week later after payment is confirmed.
Owner.Name change deadline: From the date of invoice issuance to the end of the following month.
Carpet not available.
Repainted(Changed).





