No.1377478 MITSUBISHI FUSO SUPER GREAT (MIXER)
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 150,000 Yen (USD969)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:42times
- Time left: 10day+04:33:58
| Stock No. | No.1377478 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI FUSO |
| Model | SUPER GREAT (MIXER) |
| Grade | - |
| Body Type | Other |
| First Registration | 01/1998 |
| Type | KC-FV515JXD |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 16030 cc |
| Engine Type | 8DC9 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 233703km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Blue |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 2 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Rolled over |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | NG, OIL-LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | NG |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | NG | Right B Pillar | NG |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | Dent |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | Scratch | Taillight Right | Scratch |
| Rear Bumper | Dent | Rear Glass | - |
| Trunk | Dent | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | Broken | Right Rear Suspension | Broken |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | NA |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KAGOSHIMA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,710Yen |
| Length | 781 cm |
| Width | 249 cm |
| Height | 368 cm |
| Maximum Loading Weight | 9920 kg |
| Unit Weight | 9970 kg |
| Gross Unit Weight | 20000 kg |
Remarks:
Truck rear body such as dump,crane and tank operation has damage or distorted. .
Electronic power distribution NG.
Rain water infiltration.
Cabin tilting not possible.
Interior panel Broken/damaged.
Vehicles higher than 258 cm or wider than 230cm cannot fit in container. Some few vehicles may not be eligible for shipping. Please refer to sales department in case.
Before you bid, please ask inland delivery, shipping expense and ocean freight to our sales section.