Sales Category:auction
No.1369836 MAZDA BONGO VAN
- Used
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 80,000 Yen (USD507)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:16times
- Time left: 4day+05:19:45
| Stock No. | No.1369836 |
|---|---|
| Maker | MAZDA |
| Model | BONGO VAN |
| Grade | unknown |
| Body Type | Cab Van |
| First Registration | 10/2003 |
| Type | TC-SKE6V |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 1990 cc |
| Engine Type | FE |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 139458km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 3 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | HACHINOHE SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,460Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 198 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Engine sometimes stalls.
Battery is weak.
TV is not working
Idling unstable.
Side mirror not available.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.





