Sales Category:Stock
No.1374292 HITACHI CONSTRUCTION MACHINERY WHEEL LOADER
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 2,450,000 Yen (USD15,556)
- Total Price: -
- Viewed:36times
| Stock No. | No.1374292 |
|---|---|
| Maker | HITACHI CONSTRUCTION MACHINERY |
| Model | WHEEL LOADER |
| Body Type | Other |
| Type | ZW100-6 |
| Manufacture Year | 2018 |
| Mileage | 4283hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Situation of Damage | Other Factor(s) |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 640 cm |
| Width | 218 cm |
| Height | 314 cm |
| Unit Weight | 7370 kg |
Remarks:
SCR: malfunction
The engine is malfunctioning and sometimes won't start.
Rusty
Engine:Lack of Engine power
Exhaust Color:White
Blow-by:little