No.1387671 MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 50,000 Yen (USD319)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:51times
- Time left: 1day+03:35:51
| Stock No. | No.1387671 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI |
| Model | ECLIPSE CROSS PHEV |
| Grade | G |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 06/2025 |
| Type | 5LA-GL3W |
| Specification No | 19898 |
| Classification No. (TDN) | 0243 |
| Displacement | 2350 cc |
| Engine Type | 4B12-S61-Y61 |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Silver |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged,Other Factor(s) |
|---|---|
| Area of Damage | Rolled over |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | NG |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NA |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NG | Right Rear Door | NG |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | NG | Right B Pillar | NG |
| Left C Pillar | NG | Right C Pillar | NG |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | NG |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | Scratch | Taillight Right | Scratch |
| Rear Bumper | Dent | Rear Glass | - |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | Broken | Right Rear Suspension | Broken |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | Finished |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | Finished |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | Finished |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | OBIHIRO SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,850Yen |
| Length | 454 cm |
| Width | 180 cm |
| Height | 168 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1920 kg |
| Gross Unit Weight | 2195 kg |
Remarks:
Electronic power distribution NG.
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Oil is flowing back into the air cleaner.
Driveshaft separated.There is a risk of damage to engine and surrounding parts
The seat belts are emergency locked.
Navigation ,TV, Monitor, Audio failure/broken.
Electric or Plug-in HV car may not be shipped by both RORO and CONTAINER. Please contact us before you bid.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Charging cable missing.