Sales Category:auction
No.1383622 NISSAN ROOX
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 58,000 Yen (USD375)
- Total Price: -
- No. of Bidder:9 Viewed:256times
- Time left: 5day+09:30:06
| Stock No. | No.1383622 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | ROOX |
| Grade | HIGHWAY STAR X Pro pilot edition |
| Body Type | KeiCar-RV |
| First Registration | 06/2024 |
| Type | 5AA-B47A |
| Specification No | 19543 |
| Classification No. (TDN) | 96 |
| Displacement | 658 cc |
| Engine Type | BR06 |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 38866km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 4 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Rolled over |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | NG |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | Dent | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NG | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | NG | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | NG | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | NG | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SANEIUNYU ASAHIKAWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
6,560Yen |
| Length | 339 cm |
| Width | 147 cm |
| Height | 180 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
Remarks:
Document delivery will take at least 3 weeks from the time of confirming full payment.
Oil is flowing back into the air cleaner.
The inside of the car is dirty
Seat dirty
Check lamp is on
Automatic sliding door equipped both sides.
Rental Car.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.