Sales Category:auction
No.1370216 MITSUBISHI MINI CAB TRUCK
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 80,000 Yen (USD507)
- Total Price: -
- No. of Bidder:1 Viewed:26times
- Time left: 4day+06:09:45
| Stock No. | No.1370216 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI |
| Model | MINI CAB TRUCK |
| Grade | unknown |
| Body Type | KeiCar-Track |
| First Registration | 02/2022 |
| Type | 3BD-DS16T |
| Specification No | 20140 |
| Classification No. (TDN) | 0002 |
| Displacement | 660 cc |
| Engine Type | R06A |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 2 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Submerged(salt water) |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | NG |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | Dent |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | NG |
| Rear Bumper | NA | Rear Glass | - |
| Trunk | NA | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | NA | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | FUKUOKA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
6,270Yen |
| Length | 339 cm |
| Width | 147 cm |
| Height | 176 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
Remarks:
Mileage recorded in inspection certificate: 47,700 km (February 2, 2026).
21,300 km (February 19, 2024).
Rain water infiltration.
Water came into Air Cleaner
Engine starting and warning light illumination are excluded from the warranty.