No.1384027 TOYOTA RAV4
- Damaged
- It is limited edition product in Japan.
- Reserve price met
- Current Price: 500,000 Yen (USD3,233)
- Total Price: -
- No. of Bidder:2 Viewed:188times
- Time left: 4day+15:28:31
| Stock No. | No.1384027 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | RAV4 |
| Grade | HYBRID G |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 11/2020 |
| Type | 6AA-AXAH54 |
| Specification No | 19189 |
| Classification No. (TDN) | 0001 |
| Displacement | 2480 cc |
| Engine Type | A25A-3NM-4NM |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 77244km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Grey |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Submerged(fresh water) |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | - | Roof | - |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | - | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | - | Right Rear Door | - |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | NAHA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
10,750Yen |
| Length | 9999 cm |
| Width | 9999 cm |
| Height | 9999 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 9999999 kg |
| Gross Unit Weight | - |
Remarks:
Due to transport requirements, this vehicle will be sold without the hybrid battery and auxiliary battery.
For transport outside Okinawa Prefecture, all fluids will be disposed of.
All related costs will be borne by the customer.
Please refer to the photos for details.
_________________________________________
Rain water infiltration.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Note: Sales Restricted Vehicle This vehicle can be sold in Japan only to customers holding Used Items Business Permission (Kobutsu Kyokasho).