Sales Category:Tender
No.1371782 TOYOTA FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 250,000 Yen (USD1,616)
- Total Price: -
- Viewed:140times
- Time left: 7day+20:35:22
| Stock No. | No.1371782 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Double mast) |
| Type | 8FBRS10 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 03/2018 |
| Mileage | 9918hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 205 cm |
| Width | 110 cm |
| Height | 250 cm |
| Unit Weight | 2160 kg |
| Maximum Loading Weight | 950 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.