No.1373316 TOYOTA VOXY
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 100,000 Yen (USD634)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:15times
- Time left: 1day+09:46:27
| Stock No. | No.1373316 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | VOXY |
| Grade | WHEELCHAIR DETACHABLE SLOPE TYPE TYPE 1 FOR ONE WHEELCHAIR |
| Body Type | MV&1Box |
| First Registration | 08/2018 |
| Type | DBA-ZRR85G改 |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 1980 cc |
| Engine Type | 3ZR |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 42843km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Silver |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 7 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Suspension,Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | NG, OIL-LEAKING |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NA | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | Scratch |
| Left Headlight | NA | Right Headlight | NA |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Scratch | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | Dent |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | Finished |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SENDAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
12,750Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 183 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1730 kg |
| Gross Unit Weight | 2115 kg |
Remarks:
Right seat in the 3rd row does not fold.
Ramp does not deploy.
Cooling water is leaking.
Transmission broken /damaged.
Transmission oil leak
Frame bent /damaged.
Battery electrolyte leak
Battery damaged.failure.
Automatic sliding door equipped both sides.
Navigation password lock
Welfare car.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.