Sales Category:Tender
No.1373094 KOMATSU FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,800,000 Yen (USD11,522)
- Total Price: -
- Viewed:41times
- Time left: 3day+11:23:10
| Stock No. | No.1373094 |
|---|---|
| Maker | KOMATSU |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FH45-1 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 10/2014 |
| Mileage | 6071hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 549 cm |
| Width | 188 cm |
| Height | 295 cm |
| Unit Weight | 7820 kg |
| Maximum Loading Weight | 4250 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4500 mm |
Remarks:
Battery is corroded.
Using the jump starter, only loading and unloading of cargo is possible; driving is not permitted.Removing it will cause the engine to stop within 1-2 minutes.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Battery: Dead battery
Caution light (sound) available