Sales Category:Tender
No.1374323 KOMATSU FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,485,000 Yen (USD9,505)
- Total Price: -
- Viewed:38times
- Time left: 3day+11:25:00
| Stock No. | No.1374323 |
|---|---|
| Maker | KOMATSU |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FD30C-16 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 03/2007 |
| Mileage | 4163hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | HINGED |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 391 cm |
| Width | 154 cm |
| Height | 261 cm |
| Unit Weight | 4830 kg |
| Maximum Loading Weight | 2550 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Oil Leaking/Bleeding