No.1388511 NISSAN NV100CLIPPER VAN
- Damaged
- Current Price: 50,000 Yen (USD319)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:115times
- Time left: 1day+15:46:36
| Stock No. | No.1388511 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | NV100CLIPPER VAN |
| Grade | DX |
| Body Type | KeiCar-Cab Van |
| First Registration | 07/2012 |
| Type | GBD-U72V |
| Specification No | 12705 |
| Classification No. (TDN) | 3012 |
| Displacement | 660 cc |
| Engine Type | 3G83 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 180115km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 2 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Engine Blown |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | Dent |
| Left Headlight | Scratch | Right Headlight | Scratch |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Scratch | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | Scratch | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | Stone Chip |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | NA | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KANSAI SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
7,540Yen |
| Length | 339 cm |
| Width | 147 cm |
| Height | 178 cm |
| Maximum Loading Weight | 350 kg |
| Unit Weight | 970 kg |
| Gross Unit Weight | 1430 kg |
Remarks:
orrosion hole in the cargo compartment
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Rental Car.
Starter Motor broken
The lower body part is rusty.
Interior panel Broken/damaged.
Documents delivery will take 3 weeks or more.