No.1375862 HONDA SHUTTLE
- Damaged
- Current Price: 10,000 Yen (USD63)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:95times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1375862 |
|---|---|
| Maker | HONDA |
| Model | SHUTTLE |
| Grade | HYBRID X SPECIAL EDITION STYLE EDITION |
| Body Type | Wagon |
| First Registration | 06/2016 |
| Type | DAA-GP7 |
| Specification No | 18074 |
| Classification No. (TDN) | 6 |
| Displacement | 1500 cc |
| Engine Type | LEB-H1 |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 114622km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Navy Blue |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged,Other Factor(s) |
|---|---|
| Area of Damage | Right |
| Drive Condition | Driveable |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | - |
|---|---|---|---|
| Bonnet | - | Roof | - |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | Scratch |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Scratch | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Scratch | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | Scratch |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | Dent |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Dent | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | NAHA SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,600Yen |
| Length | 440 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 154 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1230 kg |
| Gross Unit Weight | 1505 kg |
Remarks:
・Low fuel
・Gears do not engage while driving
shipping from Okinawa to outside is impossible.
Only delivery within Okinawa is acceptable.Sales to overseas countries are not possible.
(Please check before placing a bid.)
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Documents delivery will take 3 weeks or more.
Battery is dead