No.1375824 DAIHATSU ROCKY
- Damaged
- Current Price: 50,000 Yen (USD318)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:69times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1375824 |
|---|---|
| Maker | DAIHATSU |
| Model | ROCKY |
| Grade | unknown |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 03/1994 |
| Type | E-F300S |
| Specification No | 6597 |
| Classification No. (TDN) | 107 |
| Displacement | 1600 cc |
| Engine Type | HD |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 82744km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Green |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 4 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Suspension,Other Factor(s) |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Dent | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | Scratch |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | Scratch | Right Front Fender | Scratch |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Scratch | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | Dent |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | Broken | Right Rear Suspension | Broken |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | NA |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | NA | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | TOMAKOMAI SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
8,730Yen |
| Length | 370 cm |
| Width | 158 cm |
| Height | 172 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1230 kg |
| Gross Unit Weight | 1450 kg |
Remarks:
Corroded vehicle
Fuel filler door difficult to open
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Documents delivery will take 3 weeks or more.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Chassis number on frame unclear (rust, scratches, etc.). Exporting may not be possible.
Rust and corrosion on the frame and body
The lower body part is rusty.