No.1390527 TOYOTA FORKLIFT
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 400,000 Yen (USD2,549)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:35times
- Time left: 5day+04:03:33
| Stock No. | No.1390527 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT |
| Grade | 売却会専用 |
| Body Type | Other |
| First Registration | 07/2013 |
| Type | 8FDL25 |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 0 cc |
| Engine Type | - |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Red |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 1 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Submerged(fresh water) |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NA | Front Glass | NA |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NA | Roof | NG |
| Left Headlight | NA | Right Headlight | NA |
| Left Front Fender | NA | Right Front Fender | NA |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NA | Right Front Door | NA |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NA | Right Rear Door | NA |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | NA | Right C Pillar | NA |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | NA | Right Rear Fender | NA |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NA | Taillight Right | NA |
| Rear Bumper | NA | Rear Glass | NA |
| Trunk | NA | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | NA |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | NA | P/S | NA |
|---|---|---|---|
| P/W | NA | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KANAZAWA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | None |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
- |
| Length | 999 cm |
| Width | 999 cm |
| Height | 999 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 9999 kg |
| Gross Unit Weight | 9999 kg |
Remarks:
Length 390cm, Width 115cm, Height 210cm
Vehicle weight 3960kg
Maximum lifting capacity 2500kg
Maximum lifting height 3m
Operating hours 2037.7h
No transfer certificate available.
Air cleaner filter, oil dipstick, engine oil cap (photography not permitted)
Equippments,Damage information is provisionally entered and is not related to the product. Please judge by the image
Submerged level unknown.
Interior panel missing.
Vehicles higher than 258 cm or wider than 230cm cannot fit in container. Some few vehicles may not be eligible for shipping. Please refer to sales department in case.
Before you bid, please ask inland delivery, shipping expense and ocean freight to our sales section.