Sales Category:Tender
No.1384940 TOYOTA FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 750,000 Yen (USD4,805)
- Total Price: -
- Viewed:176times
- Time left: 0day+07:36:19
| Stock No. | No.1384940 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 7FD25 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 08/2006 |
| Mileage | 11885hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | MT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 380 cm |
| Width | 145 cm |
| Height | 210 cm |
| Unit Weight | 3880 kg |
| Maximum Loading Weight | 2500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.