Sales Category:auction
No.1373497 TOYOTA RAV4
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 577,000 Yen (USD3,666)
- Total Price: -
- No. of Bidder:26 Viewed:324times
- Time left: 0day+07:08:49
| Stock No. | No.1373497 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | RAV4 |
| Grade | HYBRID X |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 05/2021 |
| Type | 6AA-AXAH54 |
| Specification No | 19189 |
| Classification No. (TDN) | 3 |
| Displacement | 2500 cc |
| Engine Type | A25A-3NM-4NM |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 159882km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Engine Blown |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Scratch | Roof | Scratch |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | Scratch | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Dent | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | Dent |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | TOMAKOMAI SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
10,750Yen |
| Length | 460 cm |
| Width | 185 cm |
| Height | 168 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1670 kg |
| Gross Unit Weight | 1945 kg |
Remarks:
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Documents delivery will take 3 weeks or more.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
The lower body part is rusty.