Sales Category:Tender
No.1382717 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 480,000 Yen (USD3,060)
- Total Price: -
- Viewed:9times
- Time left: 4day+13:00:27
| Stock No. | No.1382717 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Triple mast) |
| Type | FBRW15-85-550MCS |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 2021 |
| Mileage | 7338hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Triple |
| ATTACHMENT | FULL FREE |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | AICHI MACHINERY SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 230 cm |
| Width | 119 cm |
| Height | 242 cm |
| Unit Weight | 2390 kg |
| Maximum Loading Weight | 1150 kg |
| Maximum Lifting Hight | 5500 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Motion: Abnormal noise when driving