No.1382540 NISSAN SERENA
- Damaged
- Reserve price met
- Current Price: 100,000 Yen (USD636)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:154times
- Time left: on sale soon
| Stock No. | No.1382540 |
|---|---|
| Maker | NISSAN |
| Model | SERENA |
| Grade | HIGHWAY STAR V SELECTION II |
| Body Type | MV&1Box |
| First Registration | 10/2018 |
| Type | DAA-GFNC27 |
| Specification No | 18382 |
| Classification No. (TDN) | 12 |
| Displacement | 2000 cc |
| Engine Type | MR20-SM24 |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 98538km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 8 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Fire |
|---|---|
| Area of Damage | |
| Drive Condition | Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Dent | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | Dent | Roof | Dent |
| Left Headlight | Scratch | Right Headlight | Scratch |
| Left Front Fender | Dent | Right Front Fender | Scratch |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NG | Right Rear Door | NG |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | Dent | Right B Pillar | NG |
| Left C Pillar | Dent | Right C Pillar | NG |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Dent | Right Rear Fender | Scratch |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | NG |
| Rear Bumper | Dent | Rear Glass | NG |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SENDAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
10,190Yen |
| Length | 477 cm |
| Width | 174 cm |
| Height | 187 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1780 kg |
| Gross Unit Weight | 2220 kg |
Remarks:
Abnormal odor inside the vehicle.
Muffler damaged.
Fuel tank damaged
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Consigned sale. Documents will be sent around 1 week later after payment is confirmed.