Sales Category:Tender
No.1380237 NICHIYU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 90,000 Yen (USD573)
- Total Price: -
- Viewed:8times
- Time left: 4day+13:00:27
| Stock No. | No.1380237 |
|---|---|
| Maker | NICHIYU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Other forklift (Other) |
| Type | PLD30-22-W09 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | - |
| Mileage | unknown |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | - |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SAITAMA FORKLIFT CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 225 cm |
| Width | 117 cm |
| Height | 126 cm |
| Unit Weight | 630 kg |
| Maximum Loading Weight | 3000 kg |
| Maximum Lifting Hight | - |
Remarks:
BATTERY CHARGER
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.