Sales Category:Tender
No.1373388 KUBOTA WHEEL LOADER
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:45times
- Time left: 2day+20:40:13
| Stock No. | No.1373388 |
|---|---|
| Maker | KUBOTA |
| Model | WHEEL LOADER |
| Body Type | Wheel loader |
| Type | RA501 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | - |
| Mileage | 2830hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Gasoline |
| Transmission | - |
| Mast Type | - |
| ATTACHMENT | - |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | SENDAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 425 cm |
| Width | 175 cm |
| Height | 275 cm |
| Unit Weight | 4005 kg |
| Maximum Loading Weight | - |
| Maximum Lifting Hight | - |
Remarks:
Steering wheel is bent
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Chassis number on frame: cannot be confirmed