Sales Category:Tender
No.1381949 MITSUBISHI FUSO AERO BUS
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 680,000 Yen (USD4,357)
- Total Price: -
- Viewed:76times
- Time left: 4day+03:24:20
| Stock No. | No.1381949 |
|---|---|
| Maker | MITSUBISHI FUSO |
| Model | AERO BUS |
| Grade | - |
| Body Type | Bus |
| First Registration | 09/2002 |
| Type | KL-MS86MP |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 21200 cc |
| Engine Type | 8M21 |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Other |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 56 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | NA | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Automatic Door | None | ||
| Due in Place | TAKAMATSU SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
59,270Yen |
| Length | 1199 cm |
| Width | 249 cm |
| Height | 332 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 12750 kg |
| Gross Unit Weight | 15830 kg |
| Damage Details | 3 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Vehicles higher than 258 cm or wider than 230cm cannot fit in container. Some few vehicles may not be eligible for shipping. Please refer to sales department in case.
Before you bid, please ask inland delivery, shipping expense and ocean freight to our sales section.
Tachograph equipped.





