Sales Category:Tender
No.1384939 TOYOTA FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 500,000 Yen (USD3,203)
- Total Price: -
- Viewed:123times
- Time left: 0day+08:35:38
| Stock No. | No.1384939 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | 7FB20 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 11/2012 |
| Mileage | 3070hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | SIDE SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | - |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 370 cm |
| Width | 115 cm |
| Height | 225 cm |
| Unit Weight | 3480 kg |
| Maximum Loading Weight | 2000 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3500 mm |
Remarks:
The battery terminal is torn, so it cannot be charged.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Battery: Dead battery
Battery: Operation confirmed with jump starter