Sales Category:Tender
No.1368044 TOYOTA FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 200,000 Yen (USD1,287)
- Total Price: -
- Viewed:18times
- Time left: 4day+01:36:55
| Stock No. | No.1368044 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Reach forklift (Double mast) |
| Type | 8FBR13 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 07/2019 |
| Mileage | unknown |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Does not start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 220 cm |
| Width | 110 cm |
| Height | 225 cm |
| Unit Weight | 2150 kg |
| Maximum Loading Weight | 1250 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3500 mm |
Remarks:
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Operation cannot be checked due to power failure
Rusty
Chassis number on frame: unclear (rust, scratches, etc.)