Sales Category:auction
No.1386542 TOYOTA DYNA (REFRIGERATOR)
- Used
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 300,000 Yen (USD1,916)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:32times
- Time left: 1day+06:15:26
| Stock No. | No.1386542 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | DYNA (REFRIGERATOR) |
| Grade | - |
| Body Type | Frozen / refrigerated car |
| First Registration | 04/2016 |
| Type | TKG-XZU655 |
| Specification No | |
| Classification No. (TDN) | |
| Displacement | 4000 cc |
| Engine Type | N04C |
| Fuel | Diesel |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 251430km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
White |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 2WD |
| Transmission | MT |
| Capacity | 3 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | NA |
| TV | NA | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | NAHA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
8,060Yen |
| Length | 612 cm |
| Width | 190 cm |
| Height | 260 cm |
| Maximum Loading Weight | 2000 kg |
| Unit Weight | 3030 kg |
| Gross Unit Weight | 5195 kg |
| Damage Details | 3 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Vehicles higher than 258 cm or wider than 230cm cannot fit in container. Some few vehicles may not be eligible for shipping. Please refer to sales department in case.
Before you bid, please ask inland delivery, shipping expense and ocean freight to our sales section.
Rear view camera equipped.





