Sales Category:auction
No.1388551 MERCEDES AMG GT 4 DOOR COUPE
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 4,670,000 Yen (USD29,804)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:469times
- Time left: 3day+22:20:07
| Stock No. | No.1388551 |
|---|---|
| Maker | MERCEDES AMG |
| Model | GT 4 DOOR COUPE |
| Grade | unknown |
| Body Type | Sedan |
| First Registration | 08/2023 |
| Type | 4AA-290661 |
| Specification No | 19376 |
| Classification No. (TDN) | 143 |
| Displacement | 3000 cc |
| Engine Type | 256-EM0014 |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 17455km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Black |
| Steering wheel | LHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Rear |
| Drive Condition | Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | - |
| Transmission Oil Pan | - |
| Oil Pan | - |
| FRONT | |||
| Front Bumper | Scratch | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | - | Roof | - |
| Left Headlight | - | Right Headlight | - |
| Left Front Fender | - | Right Front Fender | - |
| SIDE | |||
| Left Front Door | - | Right Front Door | Dent |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | - | Right Rear Door | NG |
| Left A Pillar | - | Right A Pillar | - |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | NG | Right C Pillar | NG |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | NG | Right Rear Fender | NG |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | NG | Taillight Right | NG |
| Rear Bumper | NG | Rear Glass | - |
| Trunk | NG | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | - | Right Front Suspenstion | - |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | Available |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | KANSAI SERVICE CENTER(AUX) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
16,660Yen |
| Length | 505 cm |
| Width | 195 cm |
| Height | 144 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 2100 kg |
| Gross Unit Weight | 2375 kg |
Remarks:
This is a shared inventory which is posted on several websites, consigned by an auction company .
Due to inventory shared which is posted on several websites, the bid history might be different from other vehicles.
Check lamp is on
The seat belts are emergency locked.