No.1374020 TOYOTA CROWN CROSS OVER
- Damaged
| Stock No. | No.1374020 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | CROWN CROSS OVER |
| Grade | G ADVANCED・LEATHER PACKAGE |
| Body Type | SUV |
| First Registration | 01/2024 |
| Type | 6AA-AZSH35 |
| Specification No | 20467 |
| Classification No. (TDN) | 0040 |
| Displacement | 2480 cc |
| Engine Type | A25A-3NM-4NM |
| Fuel | hybrid |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | unknown |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Unknown |
|---|---|
| Shift Lever | Immovable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | NG, OIL-LEAKING |
| Oil Pan | NG, OIL-LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NA | Front Glass | NG |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | NG |
| Left Headlight | NA | Right Headlight | NA |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | NG |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | NG | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | NG |
| Left B Pillar | - | Right B Pillar | - |
| Left C Pillar | - | Right C Pillar | - |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | - | Right Rear Fender | - |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | - | Taillight Right | - |
| Rear Bumper | Scratch | Rear Glass | - |
| Trunk | Dent | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | Broken | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Finished | Driver Seat | Finished |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | Finished | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | Finished | Curtain(Driver Side) | Finished |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | Finished |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | NA | Leather Seat | Available |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | CHIGASAKI TEMP SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
14,930Yen |
| Length | 493 cm |
| Width | 184 cm |
| Height | 154 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1790 kg |
| Gross Unit Weight | 2065 kg |
Remarks:
Rain water infiltration.
Electronic power distribution NG.
Keys not available.
Driveshaft separated.There is a risk of damage to engine and surrounding parts
Can not pick up car at this SC. If you receive the car in Japan, please specify the delivery place.
Animal hair and smell in the car
The trunk cannot be opened or closed, or there is a problem with opening and closing.
Mount broken /damaged. (Engine)