Sales Category:auction
No.1382087 MAZDA DEMIO
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 0 Yen (USD0)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:169times
- Time left: 2day+21:08:58
| Stock No. | No.1382087 |
|---|---|
| Maker | MAZDA |
| Model | DEMIO |
| Grade | 13C |
| Body Type | Hatch |
| First Registration | 11/2017 |
| Type | DBA-DJ3AS |
| Specification No | 17933 |
| Classification No. (TDN) | 0101 |
| Displacement | 1290 cc |
| Engine Type | P3 |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 88809km |
| Odometer Replacement | 0.00 |
| Color
|
Brown |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 5 |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | SENDAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
9,940Yen |
| Length | 406 cm |
| Width | 169 cm |
| Height | 152 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | - |
| Gross Unit Weight | - |
| Damage Details | 3.5 |
|---|---|
| Scratch | ![]() |
| Dent | ![]() |
| Faded , Peeled Paint | ![]() |
| Repair Sign(s) | ![]() |
| Rust | ![]() |
| Corrosion | ![]() |

Remarks:
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.





