Sales Category:Tender
No.1384371 TCM FORKLIFT (Diesel)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: 1,100,000 Yen (USD7,048)
- Total Price: -
- Viewed:157times
- Time left: 0day+08:36:03
| Stock No. | No.1384371 |
|---|---|
| Maker | TCM |
| Model | FORKLIFT (Diesel) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | YDN-F203 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 06/2020 |
| Mileage | 562hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | Diesel |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | NORMAL |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | DAISHO KAIUN NANKO R2(OSAKA) |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 470 cm |
| Width | 145 cm |
| Height | 250 cm |
| Unit Weight | 5930 kg |
| Maximum Loading Weight | 3500 kg |
| Maximum Lifting Hight | 3000 mm |
Remarks:
One of the claws has an accessory attached.
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.
Battery: Dead battery
Battery: Operation confirmed with jump starter