Sales Category:Tender
No.1382670 KOMATSU FORKLIFT (Battery)
- Used
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Suggested Price: Contact us
- Total Price: -
- Viewed:122times
- Time left: 0day+11:33:34
| Stock No. | No.1382670 |
|---|---|
| Maker | KOMATSU |
| Model | FORKLIFT (Battery) |
| Body Type | Counter forklift (Double mast) |
| Type | FE25-2 |
| First Registration | - |
| Manufacture Year | 02/2022 |
| Mileage | 952hour |
| Serial No. | Need Login |
| Fuel | battery |
| Transmission | AT |
| Mast Type | Double |
| ATTACHMENT | FORK SHIFT |
| Situation of Damage | |
| Engine Condition
|
Start |
| Due in Place | FUKUOKA SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| Length | 410 cm |
| Width | 120 cm |
| Height | 260 cm |
| Unit Weight | 4050 kg |
| Maximum Loading Weight | 2300 kg |
| Maximum Lifting Hight | 4000 mm |
Remarks:
BATTERY CHARGER
Some parts are damaged (the hydraulic tube retaining clip and bolt are being temporarily secured with substitutes).
Details are based on first inspection.No guarantee for future condition and it may deteriorate.