Sales Category:auction
No.1378844 TOYOTA NOAH
- Damaged
- Reserve price met
Please log in before you bid or offer.
Click here for details
- Current Price: 980,000 Yen (USD6,239)
- Total Price: -
- No. of Bidder:0 Viewed:24times
- Time left: 2day+08:13:34
| Stock No. | No.1378844 |
|---|---|
| Maker | TOYOTA |
| Model | NOAH |
| Grade | S-Z |
| Body Type | MV&1Box |
| First Registration | 04/2022 |
| Type | 6BA-MZRA95W |
| Specification No | 20355 |
| Classification No. (TDN) | 0071 |
| Displacement | 1980 cc |
| Engine Type | M20A |
| Fuel | Gasoline |
| Chassis No. | Need Login |
| Serial No. | |
| Mileage | 46782km |
| Odometer Replacement | |
| Color
|
Pearl |
| Steering wheel | RHD |
| Drive System | 4WD |
| Transmission | AT |
| Capacity | 7 |
| Situation of Damage | |
| Main Damage | Damaged |
|---|---|
| Area of Damage | Front,Left,Floor |
| Drive Condition | Not Rolling |
| engine room | |
| Engine (time of assessment)
|
Not Start |
|---|---|
| Shift Lever | Movable |
| Radiator & Condenser | Broken |
| Transmission Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| Oil Pan | NG, OIL-NOT LEAKING |
| FRONT | |||
| Front Bumper | NG | Front Glass | Stone Chip |
|---|---|---|---|
| Bonnet | NG | Roof | Dent |
| Left Headlight | NG | Right Headlight | NG |
| Left Front Fender | NG | Right Front Fender | NG |
| SIDE | |||
| Left Front Door | NG | Right Front Door | Scratch |
|---|---|---|---|
| Left Rear Door | Dent | Right Rear Door | Scratch |
| Left A Pillar | NG | Right A Pillar | Scratch |
| Left B Pillar | NG | Right B Pillar | Scratch |
| Left C Pillar | Scratch | Right C Pillar | Scratch |
| REAR | |||
| Left Rear Fender | Scratch | Right Rear Fender | Dent |
|---|---|---|---|
| Taillight Left | Scratch | Taillight Right | Scratch |
| Rear Bumper | Dent | Rear Glass | - |
| Trunk | Scratch | ||
| SUSPENSION | |||
| Left Front Suspension | Broken | Right Front Suspenstion | Broken |
|---|---|---|---|
| Left Rear Suspension | - | Right Rear Suspension | - |
| Air-bag | |||
| Passenger Seat | Available | Driver Seat | Available |
|---|---|---|---|
| Seat(Passenger Side) | - | Seat(Driver Side) | - |
| Passenger's Door | - | Driver's Door | - |
| Curtain(Passenger Side) | - | Curtain(Driver Side) | - |
| Knee(Passenger Side) | - | Knee(Driver Side) | - |
| Left Rear Seat Door | - | Right Rear Seat Door | - |
| Head | - | Air bag · bonnet popup | - |
| Equipment
|
|||
| A/C | Available | P/S | Available |
|---|---|---|---|
| P/W | Available | Navigation | Available |
| TV | Available | Leather Seat | NA |
| Sunroof | NA | Maintenance Notebook | NA |
| Owner's Manual | NA | Guarantee Form | NA |
| Due in Place | TOMAKOMAI SERVICE CENTER |
|---|---|
| Due in Date | Goods receipt |
| Estimated Arrival Date
|
- |
| De-Registration Certificate | Available |
| Inspection Period | |
| Recycling Fee
|
14,040Yen |
| Length | 469 cm |
| Width | 173 cm |
| Height | 192 cm |
| Maximum Loading Weight | - |
| Unit Weight | 1720 kg |
| Gross Unit Weight | 2105 kg |
Remarks:
Rain water infiltration.
Gear change possible by pushing lock release S/W button.
Driveshaft separated.There is a risk of damage to engine and surrounding parts
Windshield wipers missing.
Delivery is very delay and crowded.It will take long time,much longer than estimated arrival date.
Interior panel dismantled.Some parts may be missing